Často kladené otázky

 • Ve firmě máme MS Exchange server, k čemu by nám byl GnoseMail?

  Exchange Server je podniková platforma pro e-mailové a kalendářové funkce. GnoseMail není alternativou pro e-mailový server. GnoseMail je informační systém primárně poskytující funkcionalitu odesílání automatických e-mailů z informačních systémů a jejich snadnou centrální správu (definici obsahu, adresátů). Všechny e-maily, které jsou odesílány z vašich systémů budete mít k dispozici v jedné aplikaci. Každý e-mail může obsahovat libovolné množství jazykových verzí. Vše velmi snadno ovladatelné.

 • E-maily si vytvoříme v e-mailových klientech a odešleme kdy chceme.

  GnoseMail nesupluje roli e-mailového klienta (např. Microsoft Outlook a podobné). Pro e-maily zasílané "ad hoc" a Vaši běžnou osobní elektronickou komunikaci nedojde ke změně. GnoseMail je informační systém primárně zajišťující odesílání automatických e-mailů z informačních systémů a jejich správu (definici obsahu, adresátů). Pokud ovšem zasíláte manuálně e-maily, které jsou odesílány opakovaně nebo jsou reakcí na libovolnou událost, GnoseMail může být řešením pro Vás. Tyto e-maily budou odeslány automaticky a vy budete mít více času na Váš "business".

 • Ve firmě nepoužíváme SMTP server, jak bude GnoseMail posílat e-maily?

  Gnosemail bude posílat e-maily přes Váš e-mailový server nebo způsobem jak požadujete. Odesílání je zprostředkováno tzv. zpracovateli e-mailů (e-mail processor), což jsou vlastně moduly, které zajišťují mimo jiné i odeslání e-mailu. Processor si můžete sami naprogramovat nebo vám nabízíme jeho vývoj.

 • Musíme zakoupit licence na MS SQL Server aby nám GnoseMail fungoval?

  Ne nemusíte. Je pravdou, že GnoseMail používá pro uložení dat databázový server MS SQL Server. Pokud ve vaší společnosti nepoužíváte MS SQL Server, lze použít edici MS SQL Express edition, která není zpoplatněna a plně splňuje nároky pro GnoseMail. V budoucnu je kdykoli možné přejít na jinou edici tohoto databázového serveru.

 • Známe poštovní adresy našich klientů, kterým odesíláme e-maily. Potřebujeme jim zaslat e-mail v jejich rodném jazyku. Jak zjistíme jazyk dané země/státu?

  Způsobů je více. Pokud nechcete investovat do vývoje vlastního systému, který vám tuto informaci poskytne, můžete využít naší nabídky a integrovat webovou službu Gnosetronics Culture Info, která je pro majitele licencí produktu GnoseMail zdarma k využití.

 • Jaké formáty obsahu e-mailu jsou podporovány?

  V současné době je podporován plaintextový a HTML formát těla e-mailu. Pokud jsou pro daný e-mail nadefinovány oba dva formáty, odeslaný e-mail obsahuje jak plaintextový tak HTML obsah. HTML obsah je zaslán jako alternativní tělo.

 • Lze do e-mailů vložit dynamická data nebo je podporováno odesílání pouze neměnného (statického) obsahu?

  Samozřejmě je podporováno. Jedna z možností odeslání e-mailu je s vložením dat do obsahu e-mailu. Do těla e-mailu vložíte značky, namísto kterých budou před odesláním vložena poskytnuta dynamická data. Toto mohou být např. oslovení, jména, názvy produktů, názvy faktur, termíny reklamních akcí apod. Tímto způsobem vytvoříte profesionální personifikované e-maily.

GnoseMail podmenu

Rychlý kontakt

Kanceláře společnosti:
Gnosetronics
Ing. David Kopelent
Ovčárecká 333
280 00 Kolín V

tel: 605 17 33 22
e-mail: gnosetronics@gnosetronics.cz www: http://gnosetronics.cz

Copyright © 2010 vlevo">Copyright © 2010 Gnosetronics. All rights reserved.

Vytvořil: Vítězslav Němec .net / webdesign, tvorba www